Škola občanské iniciativy

Praktické informace

Financování aneb kolik to stojí

 

Školu občanské iniciativy se snažíme financovat z různých grantových a projektových zdrojů, tak aby se jí mohli účastnit lidé, kteří chtějí a potřebují. A proto Hnutí DUHA hradí organizaci, program, ubytování a stravu. Účastníci a účastnice si platí jenom cestu.

Časová náročnost

 

Škola občanské iniciativy je intenzivní komplexní kurz, který si vyžaduje účast po celý týden. Mimo workshopy a přednášky můžete očekávat vlastní zapojení do činnosti, ale také čas na odpočinkové aktivity.

Ubytování aneb Kde to je

 

V minulosti byla Škola občanské iniciativy koncipována jako série několika víkendů. Ty se konaly v ekocentrech po celé České republice, zejména v okolí měst Brna a Prahy. To nám umožňuje být v příjemném prostředí, které disponuje potřebným zázemím. Jednalo se například o Centrum Hoštětín, Rychtu v Krásensku, Toulcův dvůr v Praze, Sluňákov nedaleko Olomouce, Kaprálův mlýn v Moravském krasu a mnoho dalších místech. Na letošní týden budeme oslovovat podobná místa. Při rozdělení pokojů se snažíme zohlednit požadavky účastníků a účastnic tak, aby se cítili příjemně. Většinou se však spí v pokojích s více postelemi, kluci a holky odděleně.

Jídlo

 

Strava na akcích Hnutí DUHA je vždy vegetariánská, případně veganská, ideálně připravena z lokálních a sezónních surovin. Samozřejmě se vždy snažíme zohlednit dietní a alergické potřeby účastníků.

Připoj se k naší misi a pomož nám