V Hnutí DUHA pracuji jako projektová manažerka týmu Zapojování. Dříve jsem se věnovala koordinaci dobrovolnictví a engagement managementu - tedy kreativní práci v oblasti zapojování lidí do našich aktivit. Kromě mé stálé pozice v HD již třetím rokem koordinuji Školu občanské iniciativy a letos se moc těším na to, jaká bude v úplně novém provedení.
Facilituji, tedy pracuji se sebou a se skupinami, protože mě zajímá prozkoumávat cesty jak spolu jako lidé můžeme být, učit se anebo na něčem pracovat. Baví mě participativní metody, díky kterým skupina spoluutváří tyto procesy. Na ŠOI budu mít na starosti provázení programem během celého týdne a provazování různých bloků.
Vystudoval fyzickou geografii, od roku 2002 pracoval jako dobrovolník v Amnesty International a poté v NESEHNUTÍ Brno, kde se začal věnovat lokálním ekologickým tématům a územnímu plánování. Od roku 2008 působí v Hnutí DUHA jako energetický expert, v letech 2014-19 také jako programový ředitel a nyní vede program zabývající se energetikou, ochranou klimatu, odpady a surovinami. Koordinuje také lobbyingovou práci Hnutí DUHA. Na ŠOI bude lektorovat bloky o advokační práci a kampaňování.
Během studií na MU jsem se seznámila se světem environmentálně aktivní občanské společnosti v Brně. Od roku 2014 v Hnutí DUHA pronikám do tajů individuálního fundraisingu. Moje cesta vedla od přímého oslovování potenciálních dárců na ulici až k vedení celého týmu fundraiserek. Nadchnutí lidí k podpoře ochrany životního prostředí mě nepřestává fascinovat a je mým hnacím motorem v budování vztahů s dárci. Na ŠOI budu lektorovat blok o individuálním fundraisingu.
Působí v platformě Re-set jako koordinátor a metodik na projektech týkajících se politického vzdělávání a systémového myšlení. Na ŠOI bude lektorovat ekologii hnutí a kampaňové bloky.
Barbora Adamková v re-sete koordinuje vzdelávacie projekty. Sústredí sa najmä na podporu klimatických a sociálnych hnutí v strednej a východnej Európe. Venuje sa facilitácii, vnútorným procesom skupín, ekológii hnutí a budovaniu spojenectiev. Minulý rok spolupracovala na tvorbe metodickej príručky Odvaha nerůst. Je vyštudovaná environmentalistka a zapálená záhradníčka.
Projektovému fundraisingu se věnuje více než patnáct let, a to především v kulturní a environmentální oblasti. V současné době působí jako manažer komunitního rozvoje v nadaci Via a vedle toho vede dobrovolnický ekologický spolek Berounská zeleň.
Feministická aktivistka, odborová organizátorka a publicistka. Dlouhodobě působí v feministickém kolektivu Sdruženy a je jednou ze zakladatelek feministického web magazínu Druhá : směna. Profesně se věnuje odborovém organizování pracujicích v soukromém sektoru péče.
Pracuje v Českém rozhlase od roku 2001, prošla různými pozicemi od technologické redaktorky přes moderátorku a editorku až po práci v kulturní redakci. Momentálně dodává kulturní obsahy pro iROZHLAS.cz, edituje příspěvky a mluví o populární kultuře na Radiožurnálu a na Plusu.
Bronislav je sociální a environmentální psycholog, doktorand sociální psychologie na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. Ve svém výzkumu se zaměřuje na sociálně psychologické aspekty environmentálního aktivismu, včetně zkoumání péče. Má zkušenost s vedením workshopů zaměřených na osobní a kolektivní péči v sociálních hnutích, například pro organizaci Nesehnutí nebo iniciativu Nahlas. Kromě toho působí jako výzkumník v Centru pro otázky životního prostředí Univerzity Karlovy a v neziskové organizaci Green Dock.
Lucia vystudovala psychologii a psychoterapii. Mnoho let se věnovala přímé práci, výzkumu a aktivismu v oblasti migrace, diverzity a začleňování přicházejících. V současnosti pracuje hlavně ve své psychoterapeutické praxi. Spolu s kolegy usiluje o prozkoumávání a rozvíjení tématu péče a udržitelnosti v hnutích za sociálně-ekologickou transformaci v českém kontextu. Inspirací pro ní jsou zdroje z katalánského centra Ulex, biosyntetická a dialogická terapie.
V Hnutí DUHA začínal jako dobrovolník a koordinátor projektu Umění žít, po dokončení magisterského studia Environmentálních studií v Brně se zapojil do asistenčních pozic na projektech Školy občanské iniciativy a Týdny pro krajinu. Na letošní ŠOI bude zajišťovat hladký průběh a spokojenost účastníků i lektorů.